Kartuzy. Złodziej usłyszał 4 zarzuty

Funkcjonariusze z Kartuz zatrzymali złodzieja recydywistę. 

0

Funkcjonariusze z Kartuz zatrzymali złodzieja recydywistę. 

Dyżurny kartuskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że po jednej z posesji w Kartuzach chodzi obcy mężczyzna. Natychmiast w to miejsce skierował dzielnicowych, którzy zatrzymali 27-letniego mieszkańca Kartuz. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie portfel z pieniędzmi i dokumentami, który wcześniej ukradł z mieszkania zgłaszającego. Złodzieja zatrzymano i doprowadzono do komendy.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kolejnych kradzieży na terenie powiatu kartuskiego. Z ustaleń wynika, że sposób jego działania za każdym razem wyglądał podobnie. Po krótkiej obserwacji posesji, wykorzystywał nieuwagę domowników, wchodził do domów przez otwarte drzwi, a następnie kradł portfele z pieniędzmi i dokumentami oraz elektronarzędzia.

Na chwilę obecną mężczyzna usłyszał cztery zarzuty, jednak sprawa ma charakter rozwojowy. Jak się okazało, to nie pierwszy konflikt z prawem podejrzanego. Teraz zamiast 5 lat będzie groziła mu kara zwiększona o połowę. Powodem takiego zagrożenia karą jest recydywa zwykła, czyli powrót do przestępstwa, ponieważ podejrzany już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj