Kartuzy. Złodziej recydywista znowu w rękach policji

Policjant zatrzymał mieszkańca pow. kartuskiego, który wykorzystując nieuwagę domowników ukradł z mieszkania portfel z pieniędzmi i dokumentami.

0
Foto: KPP Kartuzy

Policjant zatrzymał mieszkańca pow. kartuskiego, który wykorzystując nieuwagę domowników ukradł z mieszkania portfel z pieniędzmi i dokumentami.

W niedzielne popołudnie dyżurny kartuskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że podczas nieuwagi domowników, z otwartego mieszkania sprawca dokonał kradzieży torebki z zawartością dokumentów i pieniędzy. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano policjanta, który zatrzymał złodzieja i odzyskał utracone mienie. 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Jak się okazało, był to ten sam mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez kartuskich dzielnicowych. Pomimo usłyszenia zarzutów kradzieży, postanowił kontynuować swój przestępczy proceder.

Tym razem, aby zapobiec kolejnym kradzieżom, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak wynika z wcześniejszych ustaleń, nie był to pierwszy konflikt podejrzanego z prawem, ponieważ już odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże. Zatem grożąca mu kara pozbawienia wolności do lat 5 zostanie teraz zwiększona o połowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj