Czy Kartuzy prężnie się rozwijają? Wyniki rankingu „Wspólnoty”

"Wspólnota" opublikowała najnowszy ranking dochodów JST per Capita. W zestawieniu jasno widać, że pod względem rozwoju Kartuzy zaliczyły poprawę w stosunku do poprzedniego roku. 

0

„Wspólnota” opublikowała najnowszy ranking dochodów JST per Capita. W zestawieniu jasno widać, że pod względem rozwoju Kartuzy zaliczyły poprawę w stosunku do poprzedniego roku. 

Czasopismo „Wspólnota” opublikowało ranking dotyczący dochodów poszczególnych samorządów za rok 2019.

Jak informują autorzy zestawienia, w 2019 roku pojawiło się niewiele zmian. Zeszłoroczni liderzy wciąż plasują się na wysokich pozycjach. Wyniki jednoznacznie wróżą, że samorządy czeka trudny czas. Wszystko za sprawą panującej pandemii COVID-19.

– W szprychy kół pędzącego roweru samorządów ktoś wsadził kij.
Rower nagle się zatrzymał, samorządy lecą w powietrzu, już wiadomo, że jest się czego bać, ale upadek jeszcze nie nastąpił. Dodajmy, że takiego uderzenia możemy się spodziewać już za 2–3 miesiące – komentuje Tadeusz Truskolaski, przewodniczący zarządu Unii Metropolii Polskich. 

Jak zatem prezentuje się sytuacja powiatu kartuskiego?

Powiat kartuski w rankingu zamożności per capita uplasował się na 175 miejscu, to o pięć miejsc wyżej niż w roku poprzednim. Sam wynik powiatu wynosi 822,13 zł per capita, znacznie wyższy niż pozostałe powiaty w województwie pomorskim.

W zestawieniu miast powiatów Kartuzy zajęły 51 miejsce, co również jest wyróżnieniem, bowiem w ubiegłym roku miasto znalazło się na 69 pozycji. Pod względem samych miast z województwa pomorskiego Kartuzy znajdują się w czołówce, zajmując 4 miejsce w zestawieniu z wynikiem 3681,23 zł per capita.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj