Kartuzy. To będzie wielkie wydarzenie! Zaduszki Jazzowe 2019

Już niedługo, bo 9 listopada odbędą się Zaduszki Jazzowe 2019. Zagra Marek Napiórkowski, który przedstawi swój album "Hipokamp".

0

Już niedługo, bo 9 listopada odbędą się Zaduszki Jazzowe 2019. Zagra Marek Napiórkowski, który przedstawi swój album „Hipokamp”.

Zaduszki Jazzowe 2019 odbędą się 9 listopada o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury. Album „Hipokamp” wraz z zespołem zagra Marek Napiórkowski.

Wstęp wolny.


Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując jednocześnie własny, niepowtarzalny język muzyczny. Trudny do zaszufladkowania – z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.

Od początku swojej kariery Napiórkowski pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – jedenastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC” będący, zdaniem kapituły, „muzycznym pomostem pomiędzy Warszawą i Nowym Jorkiem, niepodważalnym dowodem, że muzyka nie granic gatunkowych i geograficznych”. Samego Artystę jury doceniło za „podziwiany od lat wyjątkowy kunszt wykonawczy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj