Kartuzy. Pamięci ofiar II Wojny Światowej…

W Kartuzach odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana Walki o Niepodległość.

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W Kartuzach odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana Walki o Niepodległość.

Uroczystości odbyły się 17 września w Kartuzach. Tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą mszą św. koncelebrowaną w kościele pw. Św. Kazimierza. Wyjątkiem były jednak planowane w kartuskim lesie, niedaleko Kalisk, dalsze części uroczystości.

Jak zwykle nie zabrakło niezastąpionych harcerzy oraz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kartuzach. Apel Poległych oraz program artystyczny w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Staniszewie, wyjątkowo z powodu bardzo niesprzyjającej aury pogodowej, odbyły się tuż po mszy w kościele św. Kazimierza. Apel Poległych poprowadził Dyrektor Szkoły w Staniszewie pan Paweł Pytka.

Następnie wszyscy zgromadzeni goście udali się autokarami do kartuskiego lasu, by przy mogile pomordowanych mieszkańców powiatu kartuskiego złożyć symboliczne wiązanki kwiatów. Wśród przybyłych gości była także grupa młodzieży z partnerskiego miasta Kartuz, niemieckiego Duderstadt.

Ostatnim punktem programu był poczęstunek w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej. Ciepła i smaczna jak zwykle grochówka w tym chłodnym i deszczowym dniu smakowała znacznie lepiej niż kiedykolwiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj