Kartuzy. Narkotyki wręcz się wysypywały. Były w samochodzie, w domu, w torebce…

Dwoje mieszkańców powiatu kartuskiego trafiło na 3 miesiące do aresztu. To wynik policyjnego zatrzymania i skutku przeszukania podejrzanych osób.

0
Foto: KPP Kartuzy

Dwoje mieszkańców powiatu kartuskiego trafiło na 3 miesiące do aresztu. To wynik policyjnego zatrzymania i skutku przeszukania podejrzanych osób.

Kartuscy kryminalni zauważyli na terenie Kartuz VW, w którym jedna z cyfr na tablicy rejestracyjnej została przerobiona. Samochód zatrzymali do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierowca nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Wówczas mundurowi zainteresowali się ładunkiem, który przewoził mężczyzna. Podczas przeszukania w samochodzie ujawnili kilka pakunków z białym proszkiem o wadze ponad 170 gram i kilkadziesiąt tabletek. 38-latek został zatrzymany i przeszukany. Policjanci znaleźli przy nim kolejne 60 gram białego proszku. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina. Mężczyznę dodatkowo przebadano narkotestem, który wykazał, że kierował pojazdem pod wpływem substancji psychotropowych.

Następnie funkcjonariusze pojechali do mieszkania zatrzymanego mężczyzny, gdzie podczas przeszukania znaleźli ponad 30 gram suszu roślinnego oraz prawie 340 gram sproszkowanej substancji, którą w torebce schowała żona 38-latka. Kobieta również została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli zarzuty.

Decyzją sądu, podejrzani najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj