Kartuzy na Qlinarnych Pejzażach Polanicy

W dniach 18-19 lipca w mieście partnerskim Kartuz, Polanicy Zdrój obyła się coroczna impreza pn. ''Pejzaże Qlinarne Polanicy''. W tym roku, na zaproszenie władz Polanicy, po raz pierwszy w imprezie uczestniczyła gmina Kartuzy. Przypomnijmy, że współpracę Kartuz z Polanicą Zdrój zainicjowały lokalne organizacje społeczne: Towarzystwa Miłośników Kartuz i Polanicy Zdroju.

0
Foto: UM Kartuzy

W dniach 18-19 lipca w mieście partnerskim Kartuz, Polanicy Zdrój obyła się coroczna impreza pn. ”Pejzaże Qlinarne Polanicy”. W tym roku, na zaproszenie władz Polanicy, po raz pierwszy w imprezie uczestniczyła gmina Kartuzy. Przypomnijmy, że współpracę Kartuz z Polanicą Zdrój zainicjowały lokalne organizacje społeczne: Towarzystwa Miłośników Kartuz i Polanicy Zdroju.

Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz uczestniczył w tej imprezie w podwójnej roli. W sobotę, 18 lipca 2020r. brał udział w Kulinarnym Pojedynku Burmistrzów, podczas którego rywalizował z Mateuszem Jellinem Burmistrzem Polanicy Zdrój w przygotowaniu najlepszego steku wołowego i wieprzowego. O tytule najlepszego decydowało profesjonalne jury złożone m.in. z laureatów programu Masterchef i Masterchef Junior. Okazało się, że zwycięzców w tej konkurencji nie było, bowiem głosy jury rozłożyły się po równo dla każdego uczestnika.

Sobota była także dniem prezentacji kuchni regionalnych, gdzie Mistrz kucharski z Kartuz pan Kazimierz Żołnowski zaprosił wszystkich w kulinarną podróż do Kaszub i przygotował na oczach widzów gulasz rybny w sosie z nutą mięty. O tym, że wszystkim smakowało świadczyła nie tylko najdłuższa kolejka chętnych, ale i puste miseczki degustatorów.

W niedzielę, 19 lipca o tytuł najlepszej kuchni rywalizowały polanickie restauracje. Zwycięzca otrzymał puchar przechodni, który już za rok znowu stanie się trofeum, o które walczyć będą najlepsi. W tym dniu grono jurorów zasilili Burmistrzowie zaprzyjaźnionych miast Polanicy Zdrój i Kartuz: Mateusz Jellin i Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Na scenie oprócz gwiazd muzyki bluesowej i folklorystycznej pojawili się także przedstawiciele Stolicy Kaszub – część kapeli Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Kaszuby z Kartuz: Marceli Łabuda, Iza Bliźniewska i Grażyna Miłosz. Kaszubscy muzycy, oprócz prezentacji na scenie pieśni i kaszubskich instrumentów jak burczybasy czy diabelskie skrzypce, umilali także czas przy stoisku promocyjnym Gminy Kartuzy, gdzie nie brakowało chętnych do bliższego poznania naszego regionu. Ulotki, foldery, albumy, mapy to przedmioty najczęstszego zainteresowania na kartuskim stoisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj