Kartuzy. Mandaty, pouczenia i zatrzymane prawa jazdy

Przez ostatni weekend funkcjonariusze z kartuskiej drogówki dbali o przestrzeganie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. 

0
Foto: KPP Kartuzy
Przez ostatni weekend funkcjonariusze z kartuskiej drogówki dbali o przestrzeganie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. 

Działania funkcjonariuszy kartuskiej drogówki często poprzedzone są dokładną analizą przyjętych zgłoszeń. Wówczas patol może skutecznie zareagować tam, gdzie jest taka potrzeba. W odpowiedzi na sygnały o przekraczaniu dozwolonej prędkości, w miniony weekend funkcjonariusze z ruchu drogowego ustawili punkty kontrolne i przeprowadzali pomiary prędkości w Lniskach, Małkowie i Sulęczynie. W wyniku tych działań czterem kierowcom zatrzymano prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

57 kierujących przebadano pod kątem stanu trzeźwości. Jedno badanie dało wynik pozytywny. 49-letni obywatel Ukrainy kierował renault, znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym około 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Szczególnym zainteresowaniem mundurowi ponownie objęli rejon zamku w Łapalicach, gdzie ujawnili kolejne wykroczenia dotyczące nie stosowania się do znaku B-36 tj. zakazu zatrzymywania się. 8 kierowców ukarano mandatami karnymi, a wobec 2 zastosowano pouczenie.

Przez cały weekend funkcjonariusze z ruchu drogowego pracowali przy 10 kolizjach drogowych, wystawili łącznie 42 mandaty za wykroczenia w ruchu drogowym, a wobec 17 kierowców zastosowali pouczenia.

Policjanci w dalszym ciągu apelują, że w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego należy stosować się do obowiązujących przepisów i zwracać uwagę na ograniczenia prędkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj