Kartuzy. Kolejne dofinansowania na drogi sołeckie

Ministerstwo Infrastruktury przekazało gminie Kartuzy dofinansowanie na remont dróg sołeckich. Wyremontowane zostaną dwa odcinki dróg.

0
źródło foto: UM Kartuzy

Ministerstwo Infrastruktury przekazało gminie Kartuzy dofinansowanie na remont dróg sołeckich. Wyremontowane zostaną dwa odcinki dróg.

Jak informuje gmina wyremontowane zostaną dwie drogi sołeckie. Jedną z nich jest odcinek drogi gminnej w miejscowości Stara Huta. Droga znajduje się na styku dwóch gmin, gminy Kartuzy oraz gminy Linia. Jest to połączenie tranzytowe zarówno dla Kartuz jak i dla gminy Linia. Odcinek ten łączy dwa powiaty: kartuski i wejherowski. W planie jest przebudowa 875 mb tej drogi. Przewiduje się wykorzystanie istniejącej konstrukcji drogowej jako podbudowy zasadniczej.

Drugą remontowaną drogą będzie ta znajdująca się w Pomieczyńskiej Hucie. Remont ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników tego odcinka, przede wszystkim dzieci uczęszczających do szkoły. Przyjęto podstawowe parametry drogi: nawierzchnia asfaltowa, próg zwalniający z kostki betonowej, wyniesione przejście dla pieszych z oznakowaniem pionowym, szerokość jezdni 5 m, długość odcinka 278 mb.

Dodatkowo wyremontowane zostaną również dwa skrzyżowania z drogami gminnymi.

Więcej informacji na temat inwestycji znajduje się tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj