Kartuzy. Grozi mu do 10 lat więzienia. Co zrobił?

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mieszkaniec powiatu kartuskiego ma na swoim koncie więcej wykroczeń.

0

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mieszkaniec powiatu kartuskiego ma na swoim koncie więcej wykroczeń.

W ubiegłą sobotę funkcjonariusze zauważyli pojazd, co do którego mieli podejrzenie, że został nagrany przez kamery w miejscu kradzieży butli gazowych. Natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, przy którym policjanci znaleźli ponad dwa gramy amfetaminy. Mężczyzna został doprowadzony do kartuskiej komendy.

Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali materiały dotyczące włamań do metalowych klatek i kradzieży z ich wnętrza butli gazowych. Zebrany materiał dowodowy nie budził wątpliwości, że sprawcą tych przestępstw był zatrzymany mężczyzna. 29-latek usłyszał łącznie 13 zarzutów. 11 z nich dotyczyło kradzieży z włamaniem do klatek z butlami gazowymi na terenie powiatu kartuskiego w przeciągu jednego roku, natomiast 2 kolejne dotyczyły posiadania narkotyków. Zatrzymany przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia.

W wyniku dalszej pracy policjanci ustalili mężczyznę, który kupował kradzione butle gazowe i „płacił” za nie amfetaminą. 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego został zatrzymany i usłyszał 3 zarzuty udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz 4 zarzuty paserstwa kradzionych butli gazowych. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do kartuskiej prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj