Kartuzy. Dworzec autobusowy w końcu otwarty

Zakończyła się rozbudowa układu komunikacyjnego Dworca Integracyjnego w Kartuzach.

0

Zakończyła się rozbudowa układu komunikacyjnego Dworca Integracyjnego w Kartuzach. 

Wczoraj, 3 października nastąpiła uroczystość autobusowej części dworca w Kartuzach.

W ramach inwestycji budowy dworca autobusowego stworzono zadaszenia nad przystankami autobusowymi wraz z zagospodarowania terenu. Dokonano też częściowej rozbiórki istniejącego parkingu, przebudowy drogi, budowy sieci oświetleniowej i sieci kanalizacji deszczowej.

Foto: UM Kartuzy

Dodatkowe 1,4 mln zł

W dniu otwarcia Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego przekazał na ręce burmistrza Kartuz dodatkowe prawie 1,4 mln zł na realizację projektu pn. „Budowa węzła integracyjnego Kartuzy wraz z trasami dojazdowymi”.

Przypominamy, że gmina Kartuzy nieodpłatnie przejęła na własność od Polskich Kolei Państwowych budynek dawnej kartuskiej rampy kolejowej oraz dotąd dzierżawiony teren, na którym znajduje się płatny parking dla samochodów osobowych przy dworcu PKP. Przejęcie nastąpiło, jak czytamy w zawartej z PKP umowie, z przeznaczeniem na cele związane z inwestycjami w dziedzinie transportu publicznego. To znaczy pod budowę węzła integracyjnego, do obsługi transportu zbiorowego (zatoki autobusowe, wiaty, miejsca postojowe).

Szpetna rampa kolejowa została już wyburzona. W jej miejscu, jak również na niewielkiej części przyległego parkingu, gmina Kartuzy wybudowała przystanki komunikacji autobusowej. Na pozostałej części nadal funkcjonuje parking.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj