Kartuzy. 59 par obchodziło Złote Gody

W środę, 2 października w sali Gościńca Kaszubskiego odbyło się spotkanie z dostojnymi Jubilatami - parami małżeńskimi, które w tym roku obchodzą swój Złoty Jubileusz - 50-lecie związku małżeńskiego.

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W środę, 2 października w sali Gościńca Kaszubskiego odbyło się spotkanie z dostojnymi jubilatami – parami małżeńskimi, które w tym roku obchodzą swój Złoty Jubileusz – 50-lecie związku małżeńskiego.

Z tej okazji, jak każdego roku, burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński wręczył jubilatom Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Oprócz medali, pary otrzymały również gratulacje, kwiaty i upominki.

Na uroczystość do Gościńca Kaszubskiego przybyły 54 z 59 par, które w tym roku w gminie Kartuzy obchodziły swój Złoty Jubileusz. Większość z nich to mieszkańcy Kartuz – 33 pary. Kiełpino doczekało się aż 5 Złotych Par w tym roku, Staniszewo – 3, po dwie pary – Borowo, Dzierżążno, Grzybno, Mezowo, Sianowska Huta i po jednej w miejscowości: Smętowo Chmieleńskie, Pomieczyńska Huta, Prokowo, Łapalice, Kolonia, Bącz, Brodnica Górna i Głusino.

Jak to na weselach bywa – nie mogło zabraknąć specjalnego tortu. Do jego pokrojenia Burmistrz poprosił parę, która może poszczycić się największa liczbą prawnuków. Potem był już czas tylko na wspólną zabawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj