Kartuscy włamywacze trafili do aresztu

0
źródło foto: KPP Kartuzy

W ubiegły poniedziałek funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kartuskiego, którzy włamali się do stojaka z pieczywem i ukradli artykuły spożywcze na kwotę 200 złotych.

Dyżurny kartuskiej komendy policji w miniony poniedziałek otrzymał zgłoszenie o włamaniu do stojaka z pieczywem na terenie Kartuz. Na miejsce zdarzenia dotarł referent wraz z technikiem kryminalistyki, którzy przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady oraz przejrzeli nagranie z monitoringu. Po kilku godzinach policjanci ustalili tożsamość sprawców i doszło do zatrzymania 25 i 34-latka, którzy okazali się mieszkańcami powiatu kartuskiego. Głębsze przeanalizowanie sprawy ujawniło fakt, że mężczyźni są odpowiedzialni również za włamanie do automatu wrzutowego przy szaletach miejskich w Kartuzach i kradzieży pieniędzy w kwocie 20 złotych. Ponadto młodszy z nich odpowie za dokonanie w połowie sierpnia kradzieży skarbonki z pieniędzmi z kartuskiej kolegiaty.

Sprawcy usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do sądu, który zadecydował o tym, żeby najbliższe trzy miesiące spędzili w areszcie. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj