Kartuscy Rebelianci na zgrupowaniu Kadry Narodowej

Członkowie Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia w ostatnich tygodniach uczestniczyli w zgrupowaniu Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu.

0
źródło foto: Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia

Członkowie Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia w ostatnich tygodniach uczestniczyli w zgrupowaniu Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu.

W zeszłym tygodniu trenerzy kadry seniorskiej ringowej formuły Low-kick: Witold Kostka i Andrzej Garbaczewski, powołali Adama Kryszewskiego brązowego medalistę MŚ 2019 oraz Kamila Mateję, celem odbycia zgrupowania w Mysłowicach na Śląsku. Zawodnicy na co dzień trenujący w Kaszubskim Centrum Sportów Walki, rozpoczęli przygotowania przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Turcji na przełomie listopada i grudnia.

W tym samym czasie czwórka młodszych kartuskich zawodników doskonaliła umiejętności pod okiem trenerów kadry juniorów w ringowej formule low-kick. Trenerzy PZKB Michał Rola i Tomasz Szczepaniuk w Legionowie sprawdzali tężyznę fizyczną Nikoli Zaborowskiej, Mistrza Europy 2019 Armina Wilczewskiego, Pawła Laskowskiego i Kacpra Śleszyńskiego. Najmłodsi zawodnicy Patryka Zaborowskiego również rozpoczęli szereg zgrupowań, które mają na celu wyłonienie najlepszych zawodników na listopadowe Mistrzostwa Świata w Serbii.

– Przed nami ciężki sezon przygotowań, który otwierają zgrupowania juniorów i seniorów low-kick. Koronawirus pokrzyżował cały kalendarz światowej organizacji kickboxingu WAKO. Zawodnicy zostali pozbawienia kluczowego przygotowania, startów kontrolnych oraz najważniejszych sprawdzianów międzynarodowych. Mimo pandemii w Rebelii staramy się utrzymać wysoką dyspozycję sportową i zaprezentować ja w zbliżających Mistrzostwach Polski, które z racji COVID-19 zostały przeniesione na IV kwartał roku. Ponadto mogę zdradzić ze część przygotowań Kadry Polski seniorów Kick-light, w której wspólnie z Przemysławem Ziemnickimi jesteśmy trenerami odbędzie się w lipcu na Kaszubach. W dalszym ciągu Zakopane, Katowice. to będzie bardzo pracowity okres – mówi jeden z trenerów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj