Kartuscy funkcjonariusze sprawdzili, czy mieszkańcy noszą maseczki. Posypały się mandaty

W miniony weekend kartuscy funkcjonariusze ruszyli na "łowy". Odwiedzili parkingi, chodniki, stacje paliw i sprawdzili, czy mieszkańcy stosują się do nałożonych przez rząd obostrzeń. 

0
źródło foto: KPP Kartuzy

W miniony weekend kartuscy funkcjonariusze ruszyli na „łowy”. Odwiedzili parkingi, chodniki, stacje paliw i sprawdzili, czy mieszkańcy stosują się do nałożonych przez rząd obostrzeń. 

Powiat kartuski został objęty strefą czerwoną, a co za tym idzie mieszkańców tego terenu obowiązują dodatkowe obostrzenia, m.in nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci z Kartuz regularnie prowadzą akcje, które mają na celu zminimalizowanie rozprzestrzenianie się koronawirusa. Mimo pogarszającej się sytuacji w kraju mieszkańcy powiatu kartuskiego nie zawsze traktują przepisy poważnie.

62 interwencje, 21 mandatów karnych i 52 pouczenia to bilans weekendowej akcji kartuskich policjantów. Działania miały charakter informacyjny i edukacyjny, by pokazać, że sytuację związaną z pandemią należy traktować poważnie. W trakcie interwencji funkcjonariusze apelowali do sprawców wykroczeń, aby przestrzegali obowiązujących obostrzeń i przypominali, że wprowadzony reżim sanitarny ma na celu ochronę naszego życia i zdrowia, a obowiązek walki z koronawirusem ciąży na każdym z nas.

– Przypominamy, że że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze. Bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem – apelują kartuscy policjanci.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj