Juniorzy Pogoni w fazie lipcowych testów

Początek lipca dla juniorów z Pogoni to czas intensywnych testów. Trener Wojciech Musuła wraz z asystentem Kamilem Frąckiem przez kilka dni sprawdzali sprawność zawodników z sekcji juniorów "B".

0
źródło foto: Pogoń Lębork

Początek lipca dla juniorów z Pogoni to czas intensywnych testów. Trener Wojciech Musuła wraz z asystentem Kamilem Frąckiem przez kilka dni sprawdzali sprawność zawodników z sekcji juniorów „B”.

W czasie wszechstronnych testów trenerzy sprawdzają m.in. moc, szybkość, wytrzymałość czy technikę młodych zawodników. Ma to na celu ocenę postępu zawodników trenujących przez wiele lat w drużynie oraz nowych z rocznika 2005/06, którzy dołączyli do zespołu. W przyszłym sezonie drużyna złożona z piłkarzy rocznika 2004 i 2005/06 zagra w słupskich rozgrywkach „junior „B”.

Z czym musieli zmierzyć się testowani zawodnicy? 

Moc oceniana była poprzez skok obunóż, szybkość biegiem na 30 metrów, a technika uderzeniem do celu stopą, głową czy zagraniem piłki dłuższej. Przed piłkarzami Pogoni test na wytrzymałość w postaci biegu wahadłowego.

– Testy dadzą nam obecny obraz możliwości zawodników, szczególnie po przerwie do jakiej zmusiła nas sytuacja z koronawirusem i na pewno będą wykonywane cyklicznie, aby monitorować rozwój chłopaków. Po analizie z każdym zawodnikiem omówimy wyniki, następnie otrzymają swoje rezultaty.  Z większością dopiero się poznajemy, za nami również spotkanie organizacyjne z rodzicami, opiekunami, na którym przedstawiliśmy ogólne zasady funkcjonowania zespołu i nasz charakter pracy – mówi trener drużyny Wojciech Musuła. – Co do dalszych planów i zajęć to podjęliśmy decyzję, że trenujemy bez przerwy wakacyjnej. W pierwszym okresie planujemy  dużo różnego rodzaju gier treningowych,  a następnie sparingów aby ocenić zawodników w warunkach zbliżonych do meczowych. Już teraz można zauważyć sporą mobilizację u większości chłopaków, co jest bardzo pozytywne i motywujące.

Do nowego sezonu juniorzy przygotowują się w nowych czerwono-czarnych strojach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj