Julia Gruchała Mistrzynią Polski Młodziczek

W dniach 21-22 października odbyła się najważniejsza impreza sportowa lekkoatletyczna w kraju dla młodzików. 

0
Foto: UG Somonino

W dniach 21-22 października odbyła się najważniejsza impreza sportowa lekkoatletyczna w kraju dla młodzików. 

Areną zmagań Mistrzostw Polski U16, czyli roczników 2004-2005, był tarnowski stadion. Fenomenalnie spisała się mieszkanka gminy Somonino (pow. kartuski), Julia Gruchała. Pokonała dystans 1000 m i sięgnęła po tytuł „Mistrzyni Polski”, uzyskując doskonały rezultat 2:56,80. To nie tylko rekord życiowy poprawiony o blisko 4 sekundy, ale także najlepszy wynik w tegorocznych tabelach!

Przypomnijmy tylko, że w roku ubiegłym Julia wywalczyła w Bełchatowie na tej samej imprezie srebrny medal. Jednak tegoroczna stawka zawodniczek była zdecydowanie najsilniejsza od lat. Aż 15 najszybszych dziewcząt wróciło do domu z rekordami życiowymi. Po pasjonującym finiszu zwycięstwo na rzecz młodej biegaczki z Kaszub musiała oddać reprezentantka AZS AWF Warszawa, Małgorzata Strzeżysz (2:57,64). Na trzeciej pozycji uplasowała się Paulina Rębacz z KS Żeglina Sieradza z wynikiem 2:59,07.


Podopieczna trenera Karola Nowakowskiego przy współpracy z jego małżonką Dominiką na co dzień trenuje w Kiełpinie od 2,5 roku. Jest mieszkanką Goręczyna i we wrześniu rozpoczęła kolejny etap edukacji w kartuskim Liceum Ogólnokształcącym na ul. Klasztornej. Warto odnotować, że w tym roku Julia wygrała wszystkie najważniejsze imprezy sezonu: makroregion na stadionie przed dwoma tygodniami w Sopocie także na dystansie 1000 metrów, makroregion w biegach przełajowych na 3 km, mistrzostwa woj. Pomorskiego w biegach przełajowych oraz 2 miejsce na 600 m na stadionie i Mistrzostwo Polski w biegach przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Akademia Biegowa Kartuzy prowadzi zajęcia lekkoatletyczne dla młodzieży i dorosłych. Treningi otwarte dla wszystkich odbywają się w Kiełpinie w poniedziałki o godzinie 19:30 oraz 19:00 w Kartuzach w każdą środę. Akademia jest także organizatorem dwóch największych biegów w tej części Pomorza, czyli grudniowego Santa Run Kartuzy oraz Biegu Arasmusa, którego czwarta edycja odbyła się także w minioną niedzielę w Kiełpinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj