„Jesteśmy wk****eni!” Setki Polek przejdą ze zniczami przez Lębork

Lęborczanki się wkurzyły... i to nie na żarty. W ten weekend setki kobiet mają przejść przez miasto ze zniczami w rękach. Za nimi murem będą stali też mężczyźni. 

0

Lęborczanki się wkurzyły… i to nie na żarty. W ten weekend setki kobiet mają przejść przez miasto ze zniczami w rękach. Za nimi murem będą stali też mężczyźni. 

To „pogrzeb praw kobiet” – czytamy na jednym z portali społecznościowych. Właśnie na Facebooku ogłoszono dwie lęborskie manifestacje. Jedna odbędzie się już dziś, 24 października o godz. 20:00, druga jutro o godz. 17:00.

– Zapalmy znicz pod lęborskim biurem PiS (stary zwar) – apeluje organizatorka dzisiejszego protestu. 

Przypominamy, że powodem do manifestacji jest czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Ten orzekł, że fragment ustawy dopuszczający przerwanie ciąży w przypadku stwierdzenia dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest sprzeczny z konstytucją.

– Jesteśmy wk****eni! – komentują wyrok kobiety z grupy „Lęborskie Dziewuchy”. 

Sobotnie zapalenie zniczy pod lęborskim biurem PiS i niedzielny spacer po mieście ze zniczami w rękach ma symbolicznie wskazywać na pogrzeb praw kobiet.

Więcej o zbliżających się wydarzeniach tutaj: SOBOTA NIEDZIELA.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj