Jak gmina Żukowo dba o środowisko?

2020 rok pokazał, że gmina Żukowo zaczęła prężnie dbać o środowisko. Na ten moment wprowadzono już 3 programy, które mają pomóc w zadbaniu o przyszłość planety. 

0

2020 rok pokazał, że gmina Żukowo zaczęła prężnie dbać o środowisko. Na ten moment wprowadzono już 3 programy, które mają pomóc w zadbaniu o przyszłość planety. 

Dwa z trzech ogłoszonych przez gminę Żukowo programów ochrony środowiska dotyczy modernizacji systemów ogrzewania oraz budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Ważnym działaniem była utylizacja azbestu, która została dofinansowana w znacznym stopniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Głównym celem modernizacji systemów grzewczych w gminie Żukowo było ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza z domowych źródeł, jakimi są piece opalane węglem i koksem oraz wyeliminowanie problemu spalania w piecach domowych odpadów komunalnych, co przyczynia się do znacznego wzrostu stężenia zanieczyszczeń powietrza.

Gminie udało się już zrealizować przedsięwzięcie związane z utylizacją azbestu. Wniosek o dofinansowanie prac związanych z utylizacją azbestu złożyło 25 właścicieli nieruchomości. U 13 z nich prace polegają na demontażu, zebraniu, transporcie i unieszkodliwieniu odpadów zawierających azbest. U pozostałych 12 odpady zawierające azbest zostały już wcześniej zdemontowane przez właścicieli nieruchomości, w związku z czym zostaną one zebrane, przetransportowane i unieszkodliwione. Szacunkowa ilość wyżej wymienionych odpadów to około 62 tony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj