Mieszkańcy Lęborka wydają „mało” na usługi komunalne?

Poznaliśmy wyniki rankingu wydatków mieszkańców na usługi komunalne w poszczególnych miastach. 

0

Poznaliśmy wyniki rankingu wydatków mieszkańców na usługi komunalne w poszczególnych miastach. 

Ranking opracowała poznańska firma Curulis. W swym zestawieniu brała pod uwagę opłaty za wodę i ścieki, za wywóz odpadów, za parkowanie, ceny biletów w komunikacji publicznej oraz podatek od nieruchomości w 2019 roku.

Jak piszą autorzy raportu, ceny usług komunalnych w ostatnim roku najbardziej ciągnęły w górę podwyżki opłat za odbiór odpadów, które skoczyły o niemal 31 proc. Równocześnie koszt opłat za wodę i odprowadzenie ścieków wzrósł o około 7,7 proc. Bez zmian natomiast pozostały podatek od nieruchomości, opłaty za parkowanie czy bilety komunikacji miejskiej.

– Już dziś możemy przewidywać, że zdecydowanie droższe będą lata kolejne. Powodem jest choćby planowany wzrost płacy minimalnej oraz zamrożone chwilowo ceny energii – przewidują autorzy rankingu.

W rankingu ogólnym miast, Lębork stanął na 30 pozycji z 339 miejsc. Roczne wydatki przeciętnej rodziny na usługi komunalne szacuje się tu na kwotę 2 226,45 zł. Mimo podwyżek miasto zmierza w dobrym kierunku – w poprzednim roku zajmowało 38 miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj