III Bieg na Orientację Drużyn Strażackich

III Bieg na Orientację Drużyn Strażackich okazał się ogromnym sukcesem.

0

III Bieg na Orientację Drużyn Strażackich okazał się ogromnym sukcesem.

Bieg na orientację to zawody sportowe, w których na podstawie mapy, uczestnicy muszą przebiec wyznaczoną trasę w terenie. Trzeba to zrobić w jak najkrótszym czasie, odnajdując i potwierdzając po drodze punkty kontrolne. Każdy bieg jest unikalny, ponieważ uczestnicy nie znają trasy przed zawodami.

III Bieg na Orientację Drużyn Strażackich w gminie Cewice, realizowany na trzech dystansach – 5, 8  i 12 km, odbył się w Krępkowicach nad jeziorem Brody. W zawodach wzięło udział 125 osób.

Zawodnicy na starcie otrzymali mapę z zaznaczonymi punktami ukrytymi w lesie. Mapa do biegu na orientację zdecydowanie różni się od popularnych samochodowych. Zawodnicy biegu otrzymali mapę w skali 1:10 000, co oznacza, że 1 centymetr na mapie odpowiada 100 metrom w terenie, z uwagi na potrzebę odwzorowania dużej ilości detali. Zawodnik biegający z mapą, musi wykazać się nie tylko sprawnością i wytrzymałością fizyczną, ale również umiejętnością czytania mapy. Bieg skierowany był nie tylko do funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, członków Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, ale również do całych rodzin.

Bieg został podzielony na trzy kategorie:

  • K1 – trzy osoby + opiekun – członkowie MDP na dystansie ok. 5km;
  • K2 – trzy osoby – członkowie OSP, funkcjonariusze PSP, WSP powyżej 18 roku życia (drużyny męskie lub żeńskie). Dystans: 10 – 12 km;
  • K3 – drużyny rodzinne/mieszane, dystans ok. 8km.

Na mecie na wszystkich zawodników czekała koszulka za ukończenie biegu i pamiątkowe zdjęcie. Podczas imprezy drużyna WOPR Siemirowice zaprezentowała pokaz ratownictwa wodnego, a Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza z Lęborka pokaz łodzią ratowniczą.

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj