Gmina Żukowo przekazała mieszkańcom tysiące maseczek ochronnych

Różnymi kanałami dystrybucji trafiały i wciąż trafiają do mieszkańców gminy Żukowo maseczki w związku z wprowadzonym obowiązkiem zakrywania ust i nosa.

0
źródło foto: gmina Żukowo

Różnymi kanałami dystrybucji trafiały i wciąż trafiają do mieszkańców gminy Żukowo maseczki w związku z wprowadzonym obowiązkiem zakrywania ust i nosa.

Niemal 1700 masek przekazano sołtysom, przewodniczącym rad osiedli oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej i dwóm radnym. Ci następnie przekazali je mieszkańcom swoich sołectw/osiedli. Trafiają one przede wszystkim do osób starszych lub samotnych, które z różnych względów nie są w stanie same zaopatrzyć się w nie na własną rękę.

Znaczna część masek powędrowała również do mieszkańców gminy, którzy w tej sprawie osobiście skontaktowali się z urzędnikami. W przekazywanie masek zaangażował się również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żukowie.

Materiał na maski zakupiła Gmina Żukowa we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sportu. Akcja nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie pomoc i zaangażowanie osób z grupy Widzialna Ręka Chwaszczyno z Panią Ewą Czeszejko-Sochacką na czele. Grupa zrzesza osoby szyjące maseczki z miejscowości takich jak wspomniane Chwaszczyno, Banino, Pępowo, Leźno, Małkowo, Miszewko, Otomin, Tuchom czy Żukowo.

– Dziękuję bardzo za pomoc zarówno osobom szyjącym maski, jak i tym, które były zaangażowane w ich dystrybucję – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – W tym trudnym czasie, gdy nakładane były na nas kolejne obostrzenia, Państwo nie tylko pomagaliście, ale też motywowaliście do pomocy kolejne osoby tworząc jedną, wielką drużynę, której na sercu leży pomoc potrzebującym. Dziękuję za każde wsparcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj