Gmina Potęgowo została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie

Inwestycja w gminie Potęgowo okazała się jedną z najlepszych w kraju, w Ogólnopolskim Otwartym Konkursie pn. "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". Z tego tytuły gmina Potęgowo 23 września odebrała wyróżnienie przyznane w konkursie.

0
źródło foto: gmina Potęgowo

Inwestycja w gminie Potęgowo okazała się jedną z najlepszych w kraju, w Ogólnopolskim Otwartym Konkursie pn. „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Z tego tytuły gmina Potęgowo 23 września odebrała wyróżnienie przyznane w konkursie.

W gminie Potęgowo powstał ciepłociąg, który wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczno–technologiczne. projekt ma na celu redukcję zanieczyszczeń do środowiska oraz zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej do celów grzewczych. Dzięki realizacji tej inwestycji gminie udało się wyłączyć z eksploatacji przestarzałą kotłownię w Potęgowie. W ramach projektu na terenie Elektrowni Biogazowej w Darżynie zainstalowano urządzenia, niezbędne do wyprowadzenia energii cieplnej do sieci oraz uruchomiono szczytowy kocioł zasilany biogazem. Powstała sieć ciepłownicza przez kilkadziesiąt węzłów cieplnych zasila  kilkanaście budynków mieszkalnych wielorodzinnych i budynków użyteczności publicznej. Łączna długość ciepłociągu to ponad pięć kilometrów.

W tegorocznej edycji Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” startowało 460 realizacji z całego kraju. Jury wizytowało 76 obiekty zakwalifikowane do finału – wśród nich inwestycję w Potęgowie. Nagrody przyznano w 12 kategoriach „Modernizacja Roku” oraz czterech kategoriach „Budowa XXI w.”.

Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie przedsięwzięć budowlanych „modernizacji” oraz „nowych obiektów” wyróżniających się szczególnymi walorami. Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy, rewitalizacji terenów, rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

W tym roku wyróżnienie otrzymała gmina Potęgowo. Nagrodę odebrał wójt, Dawid Litwin podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj