Gmina Cewice. W lasach zaczęły już rosnąć… opony

Choć na sezon grzybowy jeszcze za wcześnie, to w lesie zauważono inne, dość nietypowe zjawisko. Posypią się kary?

0
Foto: Nadleśnictwo Cewice

Choć na sezon grzybowy jeszcze za wcześnie, to w lesie zauważono inne, dość nietypowe zjawisko. Posypią się kary?

Wyrzucanie śmieci w lasach to temat, który wraca jak bumerang. Tym razem na dzikie wysypiska odpadów natrafiono w gminie Cewice.

– Jeszcze nie tak dawno wszyscy docenialiśmy, jak wielkim komfortem dla nas jest możliwość korzystania z uroków lasu. Dziwnie było przemieszczać się po lesie, nie spotykając przy tym rowerzystów, osób uprawiających nordic walking bądź po prostu spacerujących z uśmiechem na twarzy, podziwiając budzącą się do życia po zimie naturę. Lecz niestety nie wszyscy potrafią docenić te uroki i właściwie korzystać z lasu. Nawet nie wiecie, jak wielką frustrację wywołuje w nas taki widok, jak na załączonym zdjęciu. Wiemy, że jest okres wymiany opon, ale ewidentnie ktoś pomylił miejsce utylizacji. Jest do tego specjalnie utworzone miejsce – Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Cewicach – czytamy na stronie Facebook Nadleśnictwa Cewice.

 

Kary będą surowe

Oczywiście dzikie wysypiska zostały zgłoszone odpowiednim służbom. Gdy uda się już ustalić osoby, które są za nie odpowiedzialne, poniosą surowe kary.

Wyrzucanie śmieci do lasu to nie tylko prostactwo, ale też i poważne wykroczenie. Za zanieczyszczanie gleby można dostać karę grzywny nawet do 5 tys. zł. Natomiast za wywożenie śmieci do lasu można trafić do aresztu na czas do 30 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj