Fotowoltaika? Stać Cię na to! Oto kilka faktów

Własna elektrownia dzięki fotowoltaice i co za tym idzie, darmowy prąd - brzmi świetnie, prawda? Zazwyczaj jedyną przeszkodą, która stoi na drodze tej instalacji, to "grubość portfela". Jednak nie wszyscy mają świadomość, że dziś każdego stać na fotowoltaikę! Dlaczego? Przedstawiamy fakty.

0

Własna elektrownia dzięki fotowoltaice i co za tym idzie, darmowy prąd – brzmi świetnie, prawda? Zazwyczaj jedyną przeszkodą, która stoi na drodze tej instalacji, to „grubość portfela”. Jednak nie wszyscy mają świadomość, że dziś każdego stać na fotowoltaikę! Dlaczego? Przedstawiamy fakty.

Fotowoltaika to pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca za pomocą paneli słonecznych. Dzięki tej instalacji produkcja energii odbywa się w 100 procentach bezkosztowo i przyjaźnie dla środowiska. Prąd wytwarzany przez panele słoneczne może być wykorzystywany na bieżące potrzeby lub magazynowany u dostawcy prądu. Instalacje fotowoltaiczne produkują prąd przez cały rok – również zimą oraz w pochmurne dni. Co ważne, instalacja fotowoltaiczna jest bezobsługowa, nie wymaga też żadnej konserwacji ani przeglądów.

Fotowoltaika stała się już na tyle popularna w Polsce, że praktycznie każdy chce być właścicielem tego typu instalacji. Znaczna część ludzi jednak rezygnuje z inwestycji. Powód? Środki finansowe. Trzeba bowiem przyznać, że fotowoltaika wymaga większego wkładu pieniężnego. Nie oznacza to jednak, że Ciebie na nią nie stać!

Na rynku działają już firmy, które kompleksowo zajmują się fotowoltaiką. Od wyboru wariantu i odpowiedniej instalacji, przez pomoc w zdobyciu finansowania i dotacji, po sam montaż i uruchomienie, i co ważne, zgłoszenie do OZD (Operatora Sieci Dystrybucji). Taką firmą jest B&Z Proenergy z Lęborka. Poprosiliśmy o komentarz.

– Udzielamy kredytu, jak również pomagamy w jego zdobyciu. Banki dają niskie oprocentowania na fotowoltaikę, oczywiście są to kredyty preferencyjne. Oprócz tego można skorzystać z dofinansowania „Mój Prąd” do 18 grudnia. Jednak już teraz wiadomo, że w 2021 roku pojawi się nowy program, który również ma wesprzeć osoby chcące założyć fotowoltaikę. Na instalację stać każdego, trzeba tylko skorzystać z dobrej i darmowej porady, którą oczywiście udzielamy – mówi Patrycja Rybacka, kierownik biura B&Z PROENERGY. 

Wiemy już, jak ułatwić sobie zakup instalacji fotowoltaicznej. W tym miejscu musimy też zaznaczyć, że panele fotowoltaiczne pozwolą Ci też „zarobić!”. Gdy już spłacimy koszt instalacji, to wciąż produkujemy własny prąd, za który nie musimy płacić – to czyste oszczędzanie! A prąd z kolei roku na rok jest coraz droższy. Według szacunków ekspertów w ciągu najbliższych 10 lat ceny prądu wzrosną aż o 50 proc.


Zapytaj o darmową wycenę lub umów się na spotkanie!

https://www.bzproenergy.pl/

84-300 Lębork,
ul. Klonowa 13

e-mail: biuro@bzproenergy.pl

tel.: 508-967-669

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj