„Dziupla” zlikwidowana. Policja zatrzymała pięciu podejrzanych

Policjanci z kartuskiego garnizonu zatrzymali pięć osób, które miały związek z fikcyjną kradzieżą audi i toyoty wartych łącznie prawie 400 tysięcy złotych.

0

Policjanci z kartuskiego garnizonu zatrzymali pięć osób, które miały związek z fikcyjną kradzieżą audi i toyoty wartych łącznie prawie 400 tysięcy złotych.

Do Komisariatu Policji w Sierakowicach zgłosiła się 21-letnia kobieta, która powiadomiła o kradzieży audi wartego 300 tysięcy złotych. Policjant wypytując szczegółowo o okoliczności zdarzenia, zauważył niespójne odpowiedzi i nerwowe zachowanie kobiety. Następnie wraz ze zgłaszającą pojechał na miejsce zdarzenia. W końcu kobieta przyznała, że pod koniec sierpnia pojechała do Warszawy, gdzie w towarzystwie dwóch mężczyzn wypożyczyła audi. Tym samochodem przyjechali na teren powiatu lęborskiego, gdzie rozkręcili go na części. Mundurowi ustalili miejsce demontażu, gdzie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 35 lat. Zabezpieczyli też części pochodzące z audi oraz motocykl, który został skradziony z powiatu bytowskiego.

Podczas pracy śledczy ustalili, że zatrzymane osoby miały również związek z fikcyjną kradzieżą toyoty wartej 80 tysięcy złotych. Podobnie jak w przypadku audi, samochód ten został wypożyczony i rozkręcony na części. W związku z tą sprawą kryminalni zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn z powiatu lęborskiego.

28 i 35-latek usłyszeli zarzut oszustwa obejmującego mienie znacznej wartości, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10, a sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostałe osoby wpłaciły poręczenia majątkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj