Dziś rocznica odzyskania niepodległości

Dziś ważny dzień - 11 listopada. To data, która jest znana każdemu Polakowi. Tego dnia obchodzone jest jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju - Narodowe Święto Niepodległości.

0

Dziś ważny dzień – 11 listopada. To data, która jest znana każdemu Polakowi. Tego dnia obchodzone jest jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju – Narodowe Święto Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r., po 123 latach zaborów. Święto to zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 r., a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 r. Po wielu latach przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989 r.

Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Dzień, w którym co roku w wielu miejscowościach i zakątkach Polski organizowane są rozmaite wydarzenia, jak marsze, parady, spotkania, prelekcje, koncerty, okolicznościowe wystawy i wiele, wiele innych.

Jednym z nieodłącznych elementów tego święta jest wywieszenie za oknem mieszkania czy na maszcie przed posesją biało-czerwonej flagi. W ten sposób każdy może w prosty sposób pokazać, że czuje się Polakiem, że życie w wolnym i niepodległym kraju jest dla niego ogromną wartością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj