Dzień Kropki w Żukowie

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie obchodzono International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. 

0

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie obchodzono International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. 

To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Uczniowie klas 0-2 przygotowania do Dnia Kropki rozpoczęli już wcześniej, tworząc grupowe drzewa talentów. Te piękne, kolorowe prace udekorowały korytarze szkoły.

17 września każdy, kto przekroczył próg szkoły otrzymał pamiątkową kropkę – naklejkę. Drobiazg wywołał wiele uśmiechów. Po godzinie 8:00 poszukiwania kropek rozpoczęły klasy 3. Kolorowe kółka były ukryte w różnych miejscach placówki, można je było odkryć po rozwiązaniu zagadek. Wszystkim grupom udało się uzupełnić wymaganą planszę kropek. Na koniec tej aktywności na uczniów czekało pamiątkowe zdjęcie w kropkoramce i dyplom.

Kropka poruszyła także uczniów starszych klas. Uczniowie również mogli pochwalić się swoimi talentami, które zapisali na okrągłych karteczkach i przyczepili do drzewa talentów. Młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności w odczytywaniu współrzędnych geograficznych, w kodowaniu kodów QR z wykorzystaniem wiedzy z matematyki oraz zapisywaniu swojego imienia za pomocą alfabetu Morse’a. Uczniowie rozwiązywali rebusy związane z kropką, a także wypisywali kropkowe rzeczy i zwierzęta. Swoją sprawność fizyczną uczniowie demonstrowali na macie grając w Twistera, natomiast talent plastyczny przydał się przy kropkowym rysunku. Na koniec uczniowie mogli zaprezentować miejsca które odwiedzili w czasie wakacji naklejając kropkę na mapie Polski. W taki dzień nie mogło też zabraknąć sympatycznego zdjęcia z kropką!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj