Dzielnicowy – policjant pierwszego kontaktu

Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych.

0
Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych.

Praca dzielnicowego nie należy do najłatwiejszych. Mieszkańcy zwracają się z przeróżnymi sprawami – poważnymi i błahymi. Tematy są niejednokrotnie wstydliwe i dotyczą sfery życia prywatnego. W dobie epidemii kontakty dzielnicowego ze społeczeństwem zmieniły się trochę, ale w dalszym ciągu pomagają oni osobom w swoich rejonach służbowych. Tak jak dzielnicowy z posterunku w Cewicach, który w trakcie najsurowszych obostrzeń sanitarnych pomagał osobom starszym, które nie mogły w tym czasie liczyć z różnych powodów na pomoc i wsparcie rodziny. Dzielnicowy wspólnie z Wojskami Obrony Terytorialnej odebrał od starszej pani receptę i pomógł wykupić wystawione przez lekarza leki. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności dostarczyli niezbędne lekarstwa, za co mieszkanka gminy Cewice serdecznie podziękowała funkcjonariuszom.

Lęborscy policjanci, szczególnie dzielnicowi, deklarują wsparcie dla seniorów i mieszkańców powiatu w czasie epidemii. Przez cały czas jej trwania to dzielnicowi kontrolują również osoby na kwarantannie i przekazują stosowną dokumentację do Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej.

– Dzielnicowy jest do waszej dyspozycji nie tylko w sytuacjach nagłych ale również, gdy pojawiają się zagrożenia. Do dzielnicowego można zgłaszać sprawy dotyczące zarówno wykroczeń, jak też uzyskiwać pomoc oraz prosić o poradę jak uniknąć przestępstw, nie stać się ofiarą przemocy albo też jak reagować na przejawy przestępczości i demoralizacji nieletnich. Wszystkie dane z podziałem na ulice w całym powiecie lęborskim można znaleźć na stronie internetowej lęborskiej komendy w zakładce „Twój Dzielnicowy” lub uzyskać w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku ul. Toruńska 5 – mówi asp.sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj