Dzięki akcji „Niebiescy Bohaterowie” dowiesz się więcej na temat…

Ruszyła kolejna odsłona akcji "Niebiescy Bohaterowie", która ma na celu zwiększenie świadomości o autyzmie w społeczeństwie oraz zbiórkę środków z 1% na terapię podopiecznych stowarzyszenia Niebieski Skarb. W tym roku w akcji uczestniczy rekordowa liczba osób. 

0
źródło foto: Stowarzyszenie Niebieski Skarb

Ruszyła kolejna odsłona akcji „Niebiescy Bohaterowie”, która ma na celu zwiększenie świadomości o autyzmie w społeczeństwie oraz zbiórkę środków z 1% na terapię podopiecznych stowarzyszenia „Niebieski Skarb”. W tym roku w akcji uczestniczy rekordowa liczba osób. 

W tym roku w akcji szerzenia świadomości o autyzmie bierze udział 26 osób. Ta rekordowa liczba potwierdza obserwowany trend wzrostu diagnozowanych osób z autyzmem, a co za tym idzie wzrost potrzeb.

– W tym roku postawiliśmy na sprawdzane kanały komunikacji. Odświeżona została strona internetowa stowarzyszenia. Wszystkie materiały promocyjne mają nowy layout. Każdy z rodziców otrzymał od nas spójny graficznie pakiet grafik akcji i swojego dziecka mający wspomóc zbiórkę na subkonta indywidualne naszych Niebieskich Bohaterów. Ta pomoc, wiele wytycznych i podpowiedzi dla rodziców to wyróżnik naszej informacyjno-charytatywnej akcji. Nie zostawiamy nikogo z problemem tylko wspólnie staramy się go rozwiązywać. W kolejnych tygodniach będziemy prezentować naszych bohaterów pokazując jak funkcjonują, co potrafią, nad czym pracują, jak w praktyce wykorzystują pozyskane w ramach cyklicznej akcji środki finansowe na terapię i rehabilitację. Oprócz kluczowej strony internetowej wydrukowaliśmy ładne plakaty, kilka tysięcy ulotek oraz drobne materiały promocyjne – mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska.

Akcja w głównej mierze polega na zbieraniu środków na terapię dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. 26 stycznia 2021 roku wystartowała kolejna edycja kampanii mającej na celu zwiększenie świadomości o autyzmie oraz zbieranie środków na terapie dzieci w tym z 1%. W trzeciej odsłonie akcji udało się zebrać z 1% rekordową kwotę 56.297,50 zł. W roku 2021 do akcji przystąpili kolejni bohaterowie Lena, Borys i Jakub. Zbiórka przeznaczona jest na wparcie 26 młodych osób z autyzmem i Zespołem Aspergera.

Kim są Niebiescy Bohaterowie?

To podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Dla nas te dzieci są bohaterami. Codzienne czynności, które nam przychodzą z łatwością, dla nich często są wyzwaniem. W kolejnych miesiącach pokażemy codzienność zwyczajnych – niezwyczajnych. Kampania ma zachęcić podatników do przekazywania swojego 1%. Zebrane środki pomogą Niebieskim Bohaterom rozwijać swoje umiejętności i ułatwią funkcjonowanie w domu, przedszkolu lub szkole, wśród innych.

www.niebiescybohaterowie.pl – to strona internetowa dedykowana kampanii. Można na niej zobaczyć zdjęcia i przeczytać krótki opis każdego Bohatera. Oprócz zbiórki 1% dla Stowarzyszenia, można także przekazać wsparcie na konkretne dziecko, a także dokonać wpłaty on-line szybkim przelewem bankowym.

– W kolejnych tygodniach stowarzyszenie przybliży czym jest autyzm i jak niebiescy bohaterowie przezwyciężają ograniczenia. Co ich cieszy, co ich czasem martwi, nad czym muszą pracować, a w czym są świetni – informuje prezes stowarzyszenia.

Każdy podatnik ma prawo wskazania Organizacji Pożytku Publicznego, której przekaże swój 1% podatku. Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z Lęborka od września 2015 posiada status OPP dzięki któremu mogło pozyskiwać środki z 1% podatku, a jego numer to: : 0000470550

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj