Debiut wychowanka Cartusii w wielkim tourze

Szymon Sajnok startuje w wyścigu Vuelta a España.

0

Szymon Sajnok startuje w wyścigu Vuelta a España.

Szymon Sajnok to utalentowany kolarz z Kartuz, wychowanek Cartusii. Obecny reprezentant klubu CCC Team po raz pierwszy startuje w tak wielkim tourze, jakim jest Vuelta a España. Debiut tej skali to dla 22-latka nie lada wyzwanie, ale też niesamowite szanse na rozwój swojej sportowej kariery.

– Vuelta jest moim pierwszym wielkim tourem w życiu i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być. Przygotowywałem się do niego już od dłuższego czasu, między innymi poprzez starty w innych wyścigach. Ostateczną formę doszlifowałem pod okiem trenera podczas pobytu na Majorce – mówi Sajnok.

Mieszkaniec Kartuz to jeden z najmłodszych uczestników tego trzytygodniowego wyścigu. Pierwszą sprinterską rozgrywkę Szymon ma już za sobą. Linię mety przeciął jako 9.

– Nastawiam się głównie na płaskie etapy. Myślę, że jestem dobrze przygotowany i uda mi się powalczyć na finiszach z grupy – dodaje reprezentant CCC Team.

Vuelta a España to dla Sajnoka jednocześnie ostatni start na szosie w tym sezonie. Wyścig zakończy się 15 września w Madrycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj