Damian Czaja zdobył tytuł Mistrza Polski w Kickboxingu Kadetów

W dniach 25-27 września pod Warszawskim Mysiadle odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w grupie wiekowej Kadet. Na kartach startowych zgłoszono 251 zawodników z 66 Polskich Klubów.

0
źródło foto: Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia

W czasie zawodów zawodnik kartuskiego klubu, Damian Czaja stał się bohaterem drużyny Patryka Zaborowskiego, który w miniony weekend zdobył złoty medal dla drużyny Rebelii podczas Mistrzostw Polski Kadetów kick-light.

Cała drużyna z Kaszub spisała się bardzo dobrze, zdobywając dwa medale, złoty i brązowy.

Damian Czaja rywalizujący w kategorii wagowej 42 kg okazał się czarnym koniem klubu z Kartuz. Zawodnik wywalczył złoty medal, pokonując rywali z Zielonej Góry, Warszawy, Piaseczna i Kurzętnika. Wygrana przez przewagę techniczną, dwie wysoko wygrane na punkty , dopiero zawodnik z walki finałowej postawił poprzeczkę wysoko. Podopieczny Zaborowskiego zrehabilitował się za rok 2019 gdzie przegrał jednym punktem w półfinale.

Kacper Śleszyński to drugi medalista z kaszubskiego zespołu. Zawodnik wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej 63 kg. Medal został zdobyty tydzień po Mistrzostwach Polski Low-kick. Zawodnik Rebelii Sierakowice pokazał wszechstronne wyszkolenie pokonując reprezentanta Gliwic, Leszna. W walce półfinałowej Kacper musiał uznać wyższość reprezentanta Skarżysko Kamiennej.

Do domu bez medali, ale bogatsi o doświadczenie z ringu wróciło czworo zawodników: Karina Pioch 50 kg, Adam Miłosz 63 kg , Nikodem Wilczewski 52 kg oraz Kacper Cybula +69. Zawodnicy młodego pokolenia Rebelii zostawili sporo serca na macie. Młodzi pokazali, że również są głodni sukcesu i pójdą w ślady starszych kolegów z sekcji.

Zarząd Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia składa ogromne podziękowania dla Dawida Las, Sebastiana Miłosz, Artura Słabek oraz Roberta Roda za pomoc w organizacji wyjazdu.