Czy P.A Gryf zakończy działalność?

Sytuacja w kraju jest trudna, niedogodności dotykają również przedsiębiorstwa transportowe. Jak pandemia wpływa na sytuację P.A Gryf? 

0
źródło foto: P.A Gryf

Sytuacja w kraju jest trudna, niedogodności dotykają również przedsiębiorstwa transportowe. Jak pandemia wpływa na sytuację P.A Gryf? 

Jak informuje Paweł Misiak z P.A Gryf, frekwencja pasażerów na liniach komunikacji regionalnej w powiecie kartuskim ze względu na pandemię jest bardzo niska. Bardzo prawdopodobne jest to, że wszystkie połączenia zostaną zawieszone od maja do momentu ponownego uruchomienia szkół i uczelni.

Przedsiębiorstwo obecnie pracuje na zasadach komercyjnych, ale w związku z wysokimi kosztami, które w głównej mierze stanowią wynagrodzenia dla pracowników, zatrudnionych na umowę o pracę to ciężar nie do udźwignięcia dla P.A Gryf.

Z informacji przekazanych do redakcji wynika, że zysk ze sprzedaży biletów pokrywa jedynie 30% kosztów przedsiębiorstwa i na dłuższą metę taka sytuacja nie może mieć miejsca. P.A Gryf zwróciło się o pomoc do władz samorządów lokalnych oraz do Starostwa Powiatowego w Kartuzach. Przedsiębiorstwo oczekuje dofinansowania, które pomoże im kontynuować działalność, nawet w ograniczonej formie. Obecnie P.A Gryf czeka na decyzję władz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj