Czerwone serce dotarło również do Cewic

Czerwony pojemnik w kształcie serca, przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek, stanął dziś przed Urzędem Gminy w Cewicach.

0

Czerwony pojemnik w kształcie serca, przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek, stanął dziś przed Urzędem Gminy w Cewicach.

Niepozorne nakrętki przemieniają się w coś, co może uratować życie, czy ułatwić powrót do zdrowia. Kilogram nakrętek lub korków z tworzyw sztucznych to równowartość około 70 groszy, czasami 1 złotego za kilogram. Kwestia zbierania plastikowych nakrętek, choć może rodzić pytania, jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Zebrane nakrętki można sprzedać w punktach skupu surowców wtórnych. Te z kolei sprzedają je firmom, które ponownie je wykorzystują. Plastik z korków od butelek, po zmieleniu, przerabia się na granulat, który można ponownie wykorzystać w procesie produkcji. Zbieranie i recykling nakrętek są bardziej opłacalne niż zbieranie plastikowych butelek i sprzedawanie ich do skupów. Samo zbieranie nakrętek jest korzystne jeszcze z kilku innych powodów. Nie można tutaj pominąć względów ekologicznych. W końcu, zamiast trafić na wysypiska, przerabiane są one na surowiec wtórny. Warto także zwrócić uwagę na to, że to właśnie dzięki tej akcji naprawdę dużo osób nie wyrzuca do pojemnika ze śmieciami zakręconych butelek. Butelki bez nakrętek zaś nie tylko zajmują mniej miejsca, ale i mogą zostać bez problemu sprasowane w sortowniach.

Zachęcamy mieszkańców do zapełniania serca nakrętkami. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj