Czaple. Policjanci znaleźli pocisk z czasów II wojny światowej

Pocisk z czasów II wojny światowej został odnaleziony podczas prac ziemnych w pasie drogowym w miejscowości Czaple (gm. Żukowo).

0
Foto: KPP Kartuzy
Pocisk z czasów II wojny światowej został odnaleziony podczas prac ziemnych w pasie drogowym w miejscowości Czaple (gm. Żukowo).

Wczoraj, 17 sierpnia po godz. 18:00 dyżurny z żukowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu w Czaplach ponad metrowego pocisku. Na miejsce udali się dzielnicowi, którzy potwierdzili, że podczas prac ziemnych w pasie drogowym ujawniono pocisk pochodzący z okresu II wojny światowej. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych i pilnowali znaleziska do czasu przybycia saperów.

Dzisiaj około godz. 10:00 na miejscu pojawili się saperzy, którzy przystąpili do zabezpieczenia niewybuchu, a następnie jego neutralizacji. Na czas prowadzonych działań policjanci zadbali o bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców i zorganizowali ewakuację w promieniu 200 metrów od znaleziska.

Mundurowi przypominają, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie lub rozbrajanie, ponieważ takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić kalectwem lub śmiercią. W przypadku znalezienia niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić jednostkę policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj