Co z przedszkolami w gminie Kartuzy?

Zgodnie z zarządzeniem rządu przedszkola i żłobki mogą zostać otwarte z dniem 6 maja. Jaką decyzję w tej sprawie podjął burmistrz Kartuz - Mieczysław Gołuński? 

0
Obraz Rudy and Peter Skitterians z Pixabay

Zgodnie z zarządzeniem rządu przedszkola i żłobki mogą zostać otwarte z dniem 6 maja. Jaką decyzję w tej sprawie podjął burmistrz Kartuz – Mieczysław Gołuński? 

Choć zgoda na otwarcie oddziałów przedszkolnych została wydana przez rząd to ostateczna decyzja należy do władz samorządowych oraz właścicieli przedszkoli. Burmistrz Kartuz wydał oświadczenie, w którym informuje, iż wznowienie działalności tych placówek nie nastąpi z dniem 6 maja. Włodarz otwarcie mówi, że nie może w obecnej sytuacji brać na siebie odpowiedzialności za zdrowie i życie dzieci.

– W chwili obecnej z świadomością pełnej odpowiedzialności za życie i zdrowie Państwa dzieci i pracowników oświaty informuję, że wznowienie funkcjonowania placówek przedszkolnych dla których gmina Kartuzy jest organem prowadzącym, nie nastąpi w dniu 06.05.2020 r. – informuje Mieczysław Gołuński.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj