Chwaszczyno. Pożar przydomowej wiaty

Duże starty w pożarze ponieśli mieszkańcy budynku w Chwaszczynie.

0
Foto: poglądowe

Duże starty w pożarze ponieśli mieszkańcy budynku w Chwaszczynie.

Do pożaru doszło nad ranem w czwartek, 12 września w Chwaszczynie. Tam ogniem zajęła się przydomowa wiata i część elewacji. Ze wstępnych informacji wynika, że przyczyną pożaru było spięcie instalacji elektrycznej. Jednak strażacy nie wykluczają też podpalenia.

Budynek, w którym doszło do pożaru, to dom dwóch młodych strażaków z OSP z Chwaszczyna. Straty oszacowano na około 20 tys. zł.

Druhowie organizują zbiórkę

Przyjaciele z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie postanowili pomóc kolegom. Organizują zbiórkę pieniędzy, której docelowa kwota to 10 tys. zł. Pieniądze mają być przeznaczone na konieczny przed zimą remont.

– Z Szymonem i Maciejem jesteśmy ochotniczymi strażakami w Chwaszczynie, pomagamy ludziom w podobnej sytuacji na jaką natrafili moi koledzy (Szymon i Maciej). Szymon z zawodu jest uczniem mechanikiem, więc nie ma możliwości, aby w nadciągającą zimę, wstawić między innymi drzwi wejściowe oraz założyć instalacje gazową, która uległa zniszczeniu. Zniszczeniu uległa również część mieszkalna tzn. kotłownia oraz miejsce z narzędziami – mówi Mateusz z OSP w Chwaszczynie.

Do zbiórki można dołączyć tutaj https://zrzutka.pl/pomocdlaszymona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj