Chmielno. Seniorzy i wolontariusze bawili się na Andrzejkach

Seniorzy w towarzystwie wolontariuszy, zaproszonych gości oraz przyjaciół projektu bawili się na Andrzejkach w ramach projektu „Warto zapukać do drzwi! 2019”.

0
Foto: nadesłane

Seniorzy w towarzystwie wolontariuszy, zaproszonych gości oraz przyjaciół projektu bawili się na Andrzejkach w ramach projektu „Warto zapukać do drzwi! 2019”.

Seniorzy, wolontariusze oraz przyjaciele projektu „Warto zapukać do drzwi!” spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie w niezwykle radosnych nastrojach. Andrzejkowe spotkanie stało się idealną okazją do integracji, podziękowań i podsumowań.

Muzycznie, spotkanie rozpoczął Pan Kazimierz Gruenholz, który swoją grą na harmonijce wprowadził uczestników w nastrój świąt.

– To druga edycja, chyba najtrudniejszego, ale też pełnego radości projektu Chmielno NON-STOP – Warto zapukać do drzwi! Niezwykle cieszę i dziękuję seniorom, że odważyli się i zechcieli otworzyć swoje drzwi na wolontariuszy. To właśnie uśmiech seniora, wspólna rozmowa i zabawa to najlepsze nagrody, jakie mogliśmy otrzymać w tym projekcie. W imieniu własnym oraz wolontariuszy bardzo Wam dziękuję – mówił na spotkaniu Piotr Chistowski, Prezes Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą Chmielno NON-STOP. – Mówi się, że młodzież jest przyszłością narodu, jednak jeżeli nie będzie się uczyć od starszych i doświadczonych to nic z tego nie będzie. Jeżeli nie nauczymy się szacunku do seniorów i nie będziemy potrafili ich słuchać to nie uda się stworzyć przyszłości o jakiej marzymy. Ta integracja i wzajemne zrozumienie jest niezwykle ważne. Zarówno u młodych, którzy mogą czerpać od osób starszych cenne lekcje, ale też u seniorów, którzy dzięki młodym mogą się dalej rozwijać i czerpać radość ze wspólnych spotkań. 

 

Spotkanie w Chmielnie było zatem doskonałym czasem, aby złożyć podziękowania. Te trafiły do wolontariuszy oraz seniorów, a także na ręce wójta gminy Chmielno, Michała Melibrudy, Anny Byczkowskiej, Gabrieli Jóskowskiej oraz całego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielnie, a także Edyty Klasa i Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. 

– Chciałbym przy tej okazji złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim obecnym tutaj seniorom i życzyć im zdrowia oraz radości. W ostatnim czasie w gminie Chmielno miały miejsce bale seniora, a dzisiejsze spotkanie jest niejako ich radosnym zwieńczeniem. Gratuluję i dziękuję wolontariuszom oraz życzę wszystkiego dobrego – mówił wójt gminy Chmielno, Michał Melibruda. 

Foto: nadesłane
Foto: nadesłane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj