Jak co roku Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON – STOP” ruszyło z konkursami literackimi: „Słowotok” oraz „Złote Pióro”.

W tym roku na uczestników czekają małe zmiany w formule konkursu „Słowotok”. Tym razem inspirować należy się wybranym przez komisję cytatem z powieści „Malarz Świata Ułudy” autorstwa Kazuo Ishiguro.

„Jeśli komuś się nie powiodło tam, gdzie innym brakło odwagi czy po prostu woli, by podjąć jakąkolwiek próbę, to taki człowiek, patrząc wstecz na swoje życie, znajduje w nim pociechę, a może nawet głęboką satysfakcję.” – Malarz Świata Ułudy, K. Ishiguro

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie jednego opowiadania, własnego autorstwa do  15 marca 2020 roku na adres: redakcja.chmielnononstop@gmail.com,
z dopiskiem „Słowotok 2020”.
Biorące udział w konkursie opowiadanie powinno mieć nie mniej niż jedną i nie więcej niż pięć stron maszynopisu (format A4, Times New Roman, rozmiar 12,  interlinia 1,5). Powinien zostać również zaopatrzony w tytuł opowiadania, podpis oraz adres korespondencyjny autora. W przypadku szkół również klasę, szkołę, oraz imię i nazwisko opiekuna ucznia (nauczyciela języka polskiego).

Z okazji 800 – lecia Chmielna w poezji prace biorące udział w „Złotym Piórze” mają nawiązywać do gminy Chmielno i wszystkiego co z nią związane.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie jednego utworu poetyckiego własnego autorstwa do 15 marca 2020 roku na adres: redakcja.chmielnononstop@gmail.com, z dopiskiem „Złote Pióro 2020”.
Biorący udział w konkursie wiersz powinien zostać zaopatrzony w podpis oraz adres korespondencyjny autora. W przypadku szkół również klasę, szkołę, oraz imię i nazwisko opiekuna ucznia (nauczyciela języka polskiego).

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie:

  • Dla dorosłych
  • Dla uczniów szkół ponadpodstawowych
  • Dla uczniów szkół podstawowych (Klasy I-IV)
  • Dla uczniów szkół podstawowych (Klasy V-VIII)

W drodze konkursu przyznawane są nagrody rzeczowe oraz statuetki. Ich wręczenie nastąpi na specjalnej gali, na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. O ewentualnej nagrodzie uczestnicy (oraz w przypadku uczniów – szkoła) zostaną powiadomieni drogą mailową, bądź telefonicznie. Kapituła Konkursowa może również wyróżniać dodatkowe prace lub zadecydować o przyznaniu dodatkowej nagrody.
Wszelkie informacje także na stronie: www.chmielno-nonstop.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj