Burmistrz Żukowa apeluje do parlamentarzystów w sprawie zmiany ustawy o…

Wokół ustawy o ochronie zwierząt narosło wiele dyskusji. W gminie Żukowo również prowadzono rozmowy na ten temat. Wynikiem tego jest apel wystosowany do parlamentarzystów w sprawie wprowadzenia zmian w ustawie. 

0

Wokół ustawy o ochronie zwierząt narosło wiele dyskusji. W gminie Żukowo również prowadzono rozmowy na ten temat. Wynikiem tego jest apel wystosowany do parlamentarzystów w sprawie wprowadzenia zmian w ustawie. 

Podczas minionej sesji rady miejskiej w Żukowie radni jednogłośnie przegłosowali apel burmistrza i rady do Parlamentarzystów w sprawie poselskiego projektu ustawy z dnia 18.09.2020r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw.

Treść apelu brzmi następująco:

– Burmistrz Gminy Żukowo wraz z Radą Miejską zwraca się z Apelem do Parlamentarzystów, aby głęboko pochylili się nad procedowanym projektem ustawy, ponieważ w kształcie przyjętym przez Sejm znacząco uderza on w gospodarkę naszego kraju.
Gmina Żukowo i Powiat Kartuski to zagłębie produkcji drobiarskiej. Przemysł rolno-spożywczy rozwinął się dzięki ciężkiej pracy właścicieli zakładów i ich pracowników oraz oparty jest na rodzimym kapitale. Z zakładami uboju i przetwórstwa powiązane są liczne fermy drobiu i fermy zwierząt futerkowych. Fermy drobiu dostarczają surowca do przetwórstwa, natomiast fermy zwierząt futerkowych to naturalny odbiorca odpadów poubojowych.
Podczas procedowania każdej ustawy należy zachować umiar między dobrem człowieka
a dobrem zwierząt.
Funkcjonowanie zakładów uboju i przetwórstwa, ferm drobiu oraz ferm zwierząt futerkowych to system naczyń połączonych, które sprawiają, że nasi przedsiębiorcy i rolnicy
są konkurencyjni na rynkach światowych, a klient w Polsce ma tanie i bardzo dobrej jakości produkty w sklepach.
Procedowana ustawa zniszczy dobrze funkcjonujące branże i przyczyni się do strat podatkowych dla państwa polskiego i samorządów w tym samorządu żukowskiego – brzmi treść apelu.

Apel ma zostać przekazany do sejmu i senatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj