Burmistrz Łeby o epidemii COVID-19

0

„Drodzy Łebianie!

Rzeczywistość, w której żyliśmy przez ostatnie dekady uległa radykalnej przemianie. Już na samym początku mojego przesłania pragnę to wyraźnie podkreślić – nie będzie możliwości powrotu do stanu sprzed kilku tygodni, miesięcy czy lat. Wchodzimy w zupełnie nowy, nieznany nam etap budowania relacji społeczno-gospodarczych. Zrozumienie naszego położenia, zarówno w wymiarze globalnym, krajowym oraz lokalnym jest kluczem do podjęcia wspólnych działań na rzecz maksymalnego ograniczenia skutków epidemii koronawirusa.

Musimy zdać sobie sprawę, że w obliczu panującego zagrożenia wszystkie – podkreślam – wszystkie dotychczasowe podziały i konflikty wynikające z bieżącej walki politycznej muszą zejść na najdalszy plan. W tym szczególnym momencie powinniśmy pozostać wobec siebie solidarni. Dziś toczymy walkę o coś więcej niż zysk i wpływy. Niebezpieczeństwa i skutki wynikające z narastającej epidemii COVID-19 wymagają od nas efektywnej współpracy i poczucia, że każdy łebianin jest tak samo ważny. Dziś jesteśmy jedną drużyną walczącą o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Jako Burmistrz Miasta Łeby gwarantuję Wam, iż rozpocząłem przygotowania do wdrożenia pakietu zakładającego maksymalne wsparcie dla przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby w jak największym stopniu wspomóc tych, którzy przez wiele lat swoją ciężką pracą budowali dobrobyt naszego miasta, płacili podatki i promowali Łebę. Każda złotówka wydana na ratunek naszego lokalnego rynku to inwestycja w przyszłość. Kiedyś – mam nadzieję, że jak najszybciej – epidemia dobiegnie końca. Jenak aby dokonać możliwie bezpiecznego restartu – Wy, łebscy przedsiębiorcy potrzebujecie bezpiecznie przetrwać najgorszy czas. Jestem w pełni zdeterminowany, aby tak się właśnie stało.

Kłopoty i problemy łebian związane z epidemią koronawirusą są kłopotami i problemami polityków i urzędników miasta. Nikt, kto w jakikolwiek sposób ucierpi w wyniku wojny z tym niewidzialnym wrogiem nie pozostanie pozostawiony samemu sobie. Choć każdy z nas zapewne poniesie jakąś stratę to moim obowiązkiem jako włodarza jest, aby była ona możliwie jak najmniej bolesna. Jestem do tego zobowiązany nie tylko w odniesieniu do odpowiedzialności politycznej, ale również moralnej.

Wzajemne wsparcie oraz przestrzeganie zasad i ograniczeń związanych z potrzebą zachowania dystansu społecznego to klucz do zatrzymania dewastującej nasze życie epidemii. Im bardziej będziemy im wierni tym szybciej rozpoczniemy wykonywać swoje dotychczasowe obowiązki zawodowe. Przestrzeganie zasad ma ogromne znaczenie gospodarcze, także w kontekście odpowiedzi na pytania o działalność sezonową. Na dzień dzisiejszy nikt o zdrowych zmysłach nie jest w stanie rzetelnie jej udzielić.

Podsumowując – pozostaję do Waszej dyspozycji jednocześnie pracując nad potrzebnymi rozwiązaniami osłonowymi. Proszę Was o przestrzeganie zasad związanych z ograniczeniami dotyczącymi narastającej epidemii. Zostańcie w domach, dbajcie o swoich bliskich.

Andrzej Strzechmiński
Burmistrz Miasta Łeby”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj