Lębork. Boisko przy PCE przekazane do użytku

Boisko przy PCE przekazane zostało do użytku na 2 miesiące przed planowanym terminem, który wstępnie określony został na koniec października.

0

Boisko przy PCE przekazane zostało do użytku na 2 miesiące przed planowanym terminem, który wstępnie określony został na koniec października.

– Ten obiekt jest dla was. Niech wam pomaga w sięganiu po coraz lepsze sportowe wyniki, niech będzie miejscem przyjemnej rekreacji i wypoczynku, centrum pozytywnej sportowej energii, skupiającym wiele sportowych emocji – mówiła podczas uroczystości przekazania obiektu szkolnej społeczności Alicja Zajączkowska, Starostwa Lęborski. 

To zasługa sprawnego działania firmy realizującej inwestycję oraz wyjątkowo dobrych warunków pogodowych, sprzyjających robotom budowlanym. W połowie sierpnia br. obiekt przeszedł z powodzeniem odbiór techniczny.

Na realizację projektu Powiat Lęborski wyasygnował z własnego budżetu kwotę 205 tys. zł.
Kolejne 200 tys. pochodziło z Budżetu Obywatelskiego, zarządzanego przez
Miasto Lębork.

Warto dodać, że mieszkańcy Lęborka w głosowaniu nad projektami, na tę inwestycję oddali prawie trzykrotnie więcej głosów od minimalnej wymaganej liczby.

– To dzięki zaangażowaniu lęborczan – przyjaciół naszej szkoły, którzy projekt poparli oraz wsparciu Starostwa Powiatowego, mogliśmy to zamierzenie zrealizować – mówił Artur Obolewski, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego – Docelowo będzie to z korzyścią dla uczniów, ale także okolicznych mieszkańców, ponieważ obiekt będzie miał otwartą formułę.

Na boisku się nie skończy

Oddanie boiska do użytku, to tylko część zamierzeń dyrekcji PCE w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej szkoły. Wkrótce na przyległym terenie zainstalowanych zostanie 9 urządzeń Otwartej Strefy Aktywności, czyli tzw. „siłownia pod chmurką”.

Wraz z OSA pojawią się elementy małej infrastruktury, czyli tzw. „strefa relaksu” ze stołami do gier, ławkami i stojakami na rowery. To będzie doskonałe uzupełnienie liczącego 1.100 m2 obiektu wielofunkcyjnego, mieszczącego w sobie (w zależności od konfiguracji) – 5 boisk: do piłki ręcznej i po 2 do siatkówki i koszykówki.

– Wiem, że zarówno młodzież PCE, jak i dyrekcja szkoły od dawna zabiegali o taki obiekt – mówi Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski – Niezmiernie się cieszę, że dzięki doskonałej współpracy pomiędzy miejskim Budżetem Obywatelskim i Powiatem Lęborskim udało się to przedsięwzięcie wykonać, na dodatek w rekordowo krótkim czasie, który umożliwił rozpoczęcie zajęć sportowych na tym boisku wraz z początkiem roku szkolnego. 

Do pełni szczęścia zabrakło tylko bieżni wokół nowego boiska z zeskocznią do skoku w dal.

– Jak widać, miejsca mamy tu pod dostatkiem i taki był też plan, żeby znów wystartować z projektem w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, co też uczyniliśmy, aby obiekt ten stał się w pełni kompletny – mówi A. Obolewski.

Niestety, w odbywającym się w tym roku głosowaniu nad przyszłorocznym budżetem, projekt nie uzyskał wymaganej ilości głosów. Nie mniej, ani dyrekcja, ani uczniowie nie tracą nadziei, że w niezbyt odległej perspektywie czasowej uda się i tę inwestycję przeprowadzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj