Blisko tysiąc protestujących na ulicach miasta. Lębork dziś totalnie zablokowany?

"Nie zgadzamy się na wyrok na kobiety i ich rodziny! Jesteśmy złe, jesteśmy wk****one!" - czytamy w zapowiedzi dzisiejszej manifestacji, która odbędzie się w Lęborku.

0
foto: poglądowe

„Nie zgadzamy się na wyrok na kobiety i ich rodziny! Jesteśmy złe, jesteśmy wk****one!” – czytamy w zapowiedzi dzisiejszej manifestacji, która odbędzie się w Lęborku.

Frekwencja osób protestujących podczas manifestacji minionego weekendu przerosła oczekiwania samych organizatorów. Dlatego też Lęborskie Dziewuchy zorganizowały kolejną akcję, która odbędzie się już dziś o godzinie 17:00 na Placu Pokoju w Lęborku.

– Nie zgadzamy się na wyrok na kobiety i ich rodziny! Jesteśmy złe, jesteśmy wk****one! – czytamy w zapowiedzi dzisiejszej manifestacji.

Do tej pory na liście uczestników wydarzenia zapisało się blisko tysiąc osób. Bardzo prawdopodobne, że do dzisiejszej manifestacji dołączy znacznie więcej protestujących.

Organizatorzy wydarzenia nie zdradzają szczegółów przebiegu akcji, jednak jej główny slogan pod nazwą „Droga przez mękę kobiet – BLOKADA”, może sugerować całkowitą blokadę ulic miasta.

Przypominamy, że powodem do manifestacji jest czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Ten orzekł, że fragment ustawy dopuszczający przerwanie ciąży w przypadku stwierdzenia dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest sprzeczny z konstytucją.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj