Lębork. Blisko sto osób maszerowało z kijkami

Prawie setkę uczestników liczył III Rajd Seniorów Powiatu Lęborskiego w Nordic Walking.

0

Prawie setkę uczestników liczył III Rajd Seniorów Powiatu Lęborskiego w Nordic Walking. 

Organizowana po raz trzeci otwarta impreza rajdowa odbyła się na terenach przyległych do lęborskiego stadionu. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 km w zróżnicowanym terenie. Oprócz seniorów, na starcie pojawili się również uczestnicy młodsi i najmłodsi. Zdaniem organizatorów, można w tym przypadku mówić już o wielopokoleniowej, sportowej zabawie integrującej sympatyków tej dyscypliny sportu.

Rajd nie zakładał rywalizacji na trasie. Tempo marszu było dostosowane do możliwości i fizycznej wydolności uczestników.

– Jest moda na Nordic Walking. Wielu ludzi chodzi z kijkami nie tyle dla sportowego wyczynu, co dla rekreacji, poprawy kondycji, a także towarzysko, ze znajomymi i przyjaciółmi. Ponieważ nasi seniorzy chętnie chodzą z kijkami, kilka lat temu wymyśliliśmy rajd seniorów powiatu lęborskiego, jako nawiązanie do podobnych imprez odbywających się w innych miejscowościach w Polsce oraz po to, by nasze środowisko „kijkarzy” zintegrować. Rajd seniorów ma otwartą formułę wiekową i cieszymy się, jako organizatorzy, że od pierwszej edycji uczestniczą w nim również bardzo młodzi ludzie – mówi Grażyna Pieńkowska Sadowska, Prezes Zarządu Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jak mówi prezes LUTW, Nordic Walking w formie rekreacyjnej to doskonałe zajęcie w wolnym czasie dla całych rodzin. Oprócz możliwości aktywnego przebywania na świeżym powietrzu, to również okazja do rozmów w otoczeniu pozbawionym wszędobylskich ekranów komputerowych i smartfonów, co również może poprawić umiejętności komunikacji międzyludzkiej.

Rajd seniorów to nie tylko rekreacyjna przebieżka, ale również zwieńczenie całorocznego cyklu pracy, obejmującej zagadnienia prozdrowotne, czyli gimnastykę rekreacyjną, tańce i wykłady z zakresu zdrowia i dietetyki.

Od pierwszej edycji w rajdzie uczestniczy Edmund Głombiewski, wicestarosta lęborski wraz z rodziną.

– To bardzo pozytywna idea. Przyjazna, integracyjna formuła imprezy i bardzo przyjemna, rekreacyjna trasa tego rajdu, zachęcają do uczestnictwa. Chodzenie z kijkami to świetny sposób na chwilę oddechu od codziennego, szybkiego tempa życia i możliwość nabrania pozytywnej energii – mówi E. Głombiewski.

Każdy z uczestników rajdu otrzymał z rąk wicestarosty i prezes LUTW pamiątkowy dyplom i drobne upominki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj