Patryk Bianga wyszedł naprzeciw mieszkańcom. Spotkali się przy ul. Okrzei

Radny Patryk Bianga zbierał dziś podpisy, aby zapobiec sprzedaży działek na ul. Okrzei. Przyszli też mieszkańcy i wypowiedzieli się jednogłośnie.

0

Radny Patryk Bianga zbierał dziś podpisy, aby zapobiec sprzedaży działek na ul. Okrzei. Przyszli też mieszkańcy i wypowiedzieli się jednogłośnie.

Zarząd Powiatu Lęborskiego zamierza sprzedać teren przy ul. Okrzei w Lęborku. Przetargi na trzy działki warte kolejno 395 tys. zł, 390 tys. zł i 350 tys. zł zaplanowano na 23 października.

Przeciwny zamiarom zarządu jest radny Patryk Bianga. Jak twierdzi społeczny aktywista, działki mogą przysłużyć się mieszkańcom miasta w inny sposób.

– Moim zdaniem takie zmiany należy konsultować z mieszkańcami. Porozmawiać o tym, czego ich zdaniem w mieście brakuje i co na danym terenie można wybudować. Mówimy tu budynkach użytku publicznego. Dopiero potem powinniśmy rozważać ewentualną sprzedaż terenu – komentuje Bianga.

Na samych komentarzach się nie skończyło. Mieszkańcy dzielili się pomysłami na adaptację terenu przy ul. Okrzei i wraz z radnym walczą o to, aby działek nie sprzedawać.

Dziś Bianga spotkał się z mieszkańcami Lęborka przy ul. Okrzei, wysłuchał ich poglądów i zebrał podpisy pod petycją przeciwko sprzedaży terenu.

– Spodziewałem się, że przyjdą też osoby, które zgadzają się na sprzedaż tych działek, a takowych nie było. Głównie pojawili się okoliczni mieszkańcy terenu i wyrazili swoje obawy. Nie chcą, aby wpadł on w ręce inwestora, który postawi tu bloki. Chcą, aby powiat wykorzystał działkę dla dobra mieszkańców, mówili o rozwoju miasta – dodaje Patryk Bianga. 

Na dzisiejszym spotkaniu trwającym zaledwie 45 minut, radny zebrał około 20 podpisów przeciwko sprzedaży działek przy ul. Okrzei. Równolegle odbywa się też internetowa zbiórka podpisów, zainicjowaną przez Agatę Kozyr. Do tej pory pod elektroniczną petycją podpisało się 205 mieszkańców Lęborka.

Ty również możesz złożyć podpis pod elektroniczną petycją TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj