Bezglutenowa Biblioteka w Maszewie

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Cewicach w Maszewie Lęborskim, jako pierwsza w powiecie lęborskim, otrzymała tytuł „ Biblioteka bezglutenowa”.

0

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Cewicach w Maszewie Lęborskim, jako pierwsza w powiecie lęborskim, otrzymała tytuł „ Biblioteka bezglutenowa”.

Stało się to za sprawą udziału w projekcie, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej.

Uczestnicy projektu mieli do wykonanie jedno z trzech zadań konkursowych:

napiswiersz o tematyce glutenu, celiakii lub diety bezglutenowej,

zrobić zdjęcie na temat bezglutenowego odżywiania,

przesłać przepis na wymyślone przez siebie danie bez glutenu.

Biblioteka w Maszewie Lęborskim zdecydowała się na przesłanie przepisu. O pomoc poprosiła czytelniczkę – Grażynę Bońkowską, której kuchnia bezglutenowa nie jest obca. Przepis na sernik bezglutenowy zdobył uznanie organizatorów konkursu.

W nagrodę biblioteka otrzymała książki i poradniki wydane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, które znajdą miejsce na specjalnej „półce bezglutenowej”. Ponadto biblioteka została wpisana na ogólnopolską listę bibliotek bezglutenowych.


Projekt „Biblioteka bezglutenowa” realizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmę Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską – autorką książki „Co je Jan?”.

Patronat nad projektem sprawują: Instytut Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, blog – Kuchenne Wariacje oraz blog Mama Alergika Gotuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj