Banino. Ulica Tuchomska z nowym chodnikiem

Pierwszy etap modernizacji ulicy Tuchomskiej dobiegł końca. Na tym obszarze pojawił się odcinek ciągu pieszo-rowerowego. W trakcie realizacji są kolejne zadania. 

0
źródło foto: gmina Żukowo

Pierwszy etap modernizacji ulicy Tuchomskiej dobiegł końca. Na tym obszarze pojawił się odcinek ciągu pieszo-rowerowego. W trakcie realizacji są kolejne zadania. 

Do odcinka chodnikowego o powierzchni 1100 m kw dołączyły również wyniesione skrzyżowanie, wyniesione przejście dla pieszych oraz dodatkowe oświetlenie. W wyniku braku porozumienia z właścicielem gruntu przy skrzyżowaniu z ul. Polną w pierwszym etapie nie udało się tam poprowadzić ciągu pieszo-rowerowego, prawdopodobnie będzie to możliwe w drugim etapie inwestycji. Na kolejnym poziomie uzgodnień jest następny etap ciągu pieszo-rowerowego od ul. Szafirowej, aż do końca obecnie wykonanej nawierzchni asfaltowej. Zakładany termin realizacji to druga połowa przyszłego roku.

W trakcie realizacji jest również budowa chodnika w Czaplach. Realizacja inwestycji musiała zostać wstrzymana z uwagi na zaistniałe rozbieżności w zakresie granic ewidencyjnych gruntów. Obecnie gmina Żukowo czeka na zgodę Starosty na dokończenie inwestycji w jej przeprojektowanym przebiegu, który będzie łączył się z dotychczas wybudowanym fragmentem.

Na etapie projektowania jest chodnik na ul. Pszennej w Baninie, którego realizacja zostanie połączona z remontem ulicy. Planowana jest także budowa chodnika na ul. Książąt Pomorskich w Żukowie. W planach są również:

  • chodnik w miejscowości Rutki (ok.100 mb)
  • ciąg pieszo-rowerowy łączący Przyjaźń z Żukowem przez Otomino (ok. 3,8 km) w ramach projektu drogi Żukowo- Przyjaźń
  • ścieżka rowerowa w Przyjaźni ul. Łąkowa (ok. 1 km)
  • ścieżka rowerowa w Skrzeszewie ul. Piaskowej (ok. 1 km)
  • łącznik drogowy pomiędzy ul. Kościerską a ul.3 Maja (ok. 150 mb)
  • chodnik w Widlinie

W wyniku współpracy gminy Żukowo z powiatem kartuskim trawa budowa chodnika Przyjaźń-Łapino. Natomiast we współpracy z województwem pomorskim w 2021 r. budowany ma być ciąg pieszo-rowerowy łączący Żukowo z Borkowem.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj