Arkadiusz Okroj zadebiutował w IV lidze

1 sierpień 2020 roku z pewnością wpisze się w kalendarz wspomnień młodego piłkarza Pogoni Lębork, Arkadiusza Okroja. 15 - letni zawodnik popisał się umiejętnościami na ostatnim meczu IV ligi. 

1
źródło foto: Pogoń Lębork

1 sierpień 2020 roku z pewnością wpisze się w kalendarz wspomnień młodego piłkarza Pogoni Lębork, Arkadiusza Okroja. 15 – letni zawodnik popisał się umiejętnościami na ostatnim meczu IV ligi. 

– Arek od lat jest wzorem dla innych sportowców i jednym z największych pracusiów w zespole juniorskim trenera Wojciecha Musuły, który dziś może mieć wielką satysfakcję z takiego wychowanka. Ambitny, zawsze zaangażowany, sumienny, etatowy wykonawca rzutów karnych. Wysoki obrońca (188 cm wzrostu) w ostatnim czasie zrobił największy postęp sportowy w juniorach. We wszelkiego rodzaju testach motorycznych regularnie osiągał bardzo dobre wyniki, imponująco wyglądała też jego frekwencja na zajęciach. Osoby obserwujące go na boisku mówią o rozwiniętym poziomie boiskowej inteligencji i wszechstronności – komentuje trener Pogoni Lębork.

Ciężka praca zawodnika zaowocowała statuetką „Sportowy Laur Powiatu Lęborskiego 2019″ w kategorii junior, którą Arek odebrał pod koniec lutego, podczas Gali Sportu.

Dobra postawa w drużynach młodzieżowych była przepustką do seniorskiej kadry. Arek uczestniczył w zimowym zgrupowaniu i od wielu miesięcy wspólnie trenuje z pierwszym zespołem. Przeskok do seniorskiej piłki dla tak młodego zawodnika to duże wyzwanie, choć jak pokazuje historia jest możliwe. Dowodem na to jest rozwój młodzieżowca Wiktora Miotka, który mimo młodego wieku jest ważnym filarem drużyny Waldemara Walkusza. Pogoń w zeszłorocznym sezonie w IV lidze zajęła 4. miejsce w klasyfikacji Pro Junior System premiujący występy juniorów w seniorskich rozgrywkach.

Siedmioletnią sportową przygodę Arkadiusza wspiera jego tata Artur, który jest  kierownikiem w juniorskiej drużynie. Pan Artur uczestniczył w większości treningów i meczach, w tym wyjazdowych juniorskiej drużyny, a teraz coraz częściej zachodzi na seniorskie zajęcia. Regularnie kibicuje też na stadionie pierwszej drużynie na meczach ligowych czy pucharowych. Sobotnie popołudnie na stadionie dla Pana Artura było wyjątkowe – syn zadebiutował udanie w pierwszej drużynie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj