Areszt za usiłowanie zabójstwa i znęcanie się

Lęborscy policjanci zatrzymali kobietę i jej partnera, którzy podejrzani są o znęcanie się fizyczne nad dziećmi 24-latki.

0

Lęborscy policjanci zatrzymali kobietę i jej partnera, którzy podejrzani są o znęcanie się fizyczne nad dziećmi 24-latki.

Policję zawiadomił zaniepokojony lekarz karetki pogotowia po tym, jak został wezwany do jednej z bliźniaczek. Teraz oboje najbliższe trzy miesiące spędzą w jednym z aresztów śledczych. Matce za znęcanie się grozi do 8 lat więzienia, a jej konkubentowi za usiłowanie zabójstwa nawet dożywocie.

W piątek popołudniu policjanci z Lęborka otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów w powiecie lęborskim doszło prawdopodobnie do pobicia 5-letniej dziewczynki. Dziecku szybko została udzielona pomoc medyczna, a funkcjonariusze niezwłocznie ustalili, gdzie znajduje się matka dziewczynek i jej partner i zatrzymali oboje. Jak ustalili policjanci, obrażenia ciała miała także druga z sióstr bliźniaczek.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutu znęcania się fizycznego nad dziećmi, w ten sposób, że mężczyzna popychał, szarpał oraz bił po głowie i ciele obie dziewczynki. 27-latek dodatkowo usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa jednej z nich.

Na wniosek lęborskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec matki i jej konkubenta środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Oboje najbliższe trzy miesiące spędzą
w areszcie śledczym.

Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi nawet dożywocie. Natomiast matce za znęcanie się nad osobami nieporadnymi ze względu na ich wiek grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj