Choć „Twój Parasol” brzmi jak nazwa zwyczajnej aplikacji z prognozą pogody, to zainstalowana na telefonie może nawet uratować życie. Jakie ukryte funkcje można znaleźć w nowym programie na urządzenia mobilne?

Aplikacja „Twój Parasol” powstała na potrzeby wszystkich osób, które doświadczają przemocy domowej. Za pomocą programu na telefon, który do złudzenia przypomina systemową funkcję z prognozą pogody, można uzyskać wsparcie w sytuacji kryzysowej oraz zgłosić przemoc. Żeby zapewnić anonimowość, aplikacja została stworzona w taki sposób, żeby na pierwszy rzut oka wydawało się, że ofiara sprawdza prognozę pogody.

Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać w Sklepie Play oraz w AppStore. Dopiero po dwukrotnym naciśnięciu ikonki pojawiają się informacje o wszystkich regulacjach prawnych związanych z przemocą, procedurze „Niebieskiej karty”, rodzajach przemocy oraz o tym, dlaczego tak trudno wyjść z toksycznych, niebezpiecznych relacji. W podręcznym menu znajdziemy notatnik do dokumentowania aktów przemocy, przyciski „Dzwoń po pomoc” (połączenie z numerem 112) oraz „Alert” (wysyłanie wiadomości alarmowej), a także mapa z zaznaczonymi najbliższymi punktami, w których można uzyskać pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj